İşitme Cihazı Nasıl Temizlenir ?

İşitme Cihazı Nasıl Temizlenir ?

Genel olarak işitme cihazlarınızı her gün  yumuşak, kuru bir bezle temizlemelisiniz.Cihazlarınızı temizlerken ellerinizin temiz ve kuru olduğundan emin olmalısınız. Temizlik sıvıları gibi ürünler işitme cihazlarınıza zarar vereceğinden dolayı uzak durmanızı tavsiye ederiz.


Mikrofon girişleri işitme cihazlarında kolaylıkla tıkanan alanlardır eğer cihazınız ile ilgili sorun yaşıyorsanız önce mikrofon girişlerini kontrol etmelisiniz..


İşitme cihazlarının temizliğinde kullanılan çok amaçlı alet iyi bir bakımı, temizlemeyi ve cihazınızın performansını garanti etmek için kullanılan çok yönlü bir araçtır.Gerekli gördüğünüz taktirde fırçayı değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Kulak arkası cihazların temizliğinde yumuşak bir bezle görünen birikintiyi alıp kalıpları çıkarttığınızdan emin olmalısınız.Kalıpları tekrar silebilir bu işlemi haftada bir kaç kez uygulayabilirsiniz fakat kalıplar tamamen kurumadan tekrardan silmeyin. Kalıpları cihaza takmadan önce bir gece bekletmenizi tavsiye ederiz.


Kulak içi işitme cihazlarını temizlemek içinse  fırça ve kancalar kullanılmaktadır.Bu işlemi yaparken işitme cihazını aşağı doğru tutun böylelikle biriken kirler daha kolay bir yol ile dışarı çıkar. Fazla olan kulak kirlerini ise kanca yardımı ile alın ve kuru bir bezle cihazın tozunu alıp temizleme işlemini sonlandırın.